Navigation menu
Main Page: Difference between revisions
From Metroid Wiki
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 36: | Line 36: | ||
{| width="100%" | {| width="100%" | ||
| | | | ||
{{ | {| width="100%" | ||
| | |||
{| cellpadding=0 cellspacing=0 width=100% | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; {{roundbl|10px}} {{roundtl|10px}} border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}}; border-left:1px solid #{{mw color light}}; margin-left:3px; margin-bottom:3px" |[[File:Metroid icon.png|75px|link=Metroid (game)]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:zeromission_icon.png|75px|link=Metroid: Zero Mission]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:prime icon.png|75px|link=Metroid Prime (game)]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:pinball icon.png|80px|link=Metroid Prime Pinball]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:hunters icon.png|75px|link=Metroid Prime Hunters]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:MP2_icon.png|75px|link=Metroid Prime 2: Echoes]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:corruption_icon.png|75px|link=Metroid Prime 3: Corruption]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:trilogy icon.png|75px|link=Metroid Prime: Trilogy]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:ros_icon.png|75px|link=Metroid II: Return of Samus]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:super_icon.png|75px|link=Super Metroid]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:MOM icon.png|75px|link=Metroid: Other M]] | |||
| style="text-align:center; background:#{{mw color dark}}; {{roundbr|10px}} {{roundtr|10px}} border-right:1px solid #{{mw color light}}; border-top:1px solid #{{mw color light}}; border-bottom:1px solid #{{mw color light}};" |[[File:Fusion icon.png|75px|link=Metroid Fusion]] | |||
|- | |||
| style="text-align:center; color:#{{m1 color text}}"|'''<small><u>{{m1}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{zm color text}}"|'''<small><u>{{zm|Zero Mission}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{mp1 color text}}"|'''<small><u>{{mp1|Prime}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{mpp color text}}"|'''<small><u>{{mpp|Pinball}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{hu color text}}"|'''<small><u>{{mph|Hunters}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{mp2 color text}}"|'''<small><u>{{mp2|Echoes}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{mp3 color text}}"|'''<small><u>{{mp3|Corruption}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{tri color text}}"|'''<small><u>{{mpt|Trilogy}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{m2 color text}}"|'''<small><u>{{m2|Return of Samus}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{sm color text}}"|'''<small><u>{{sm}}</u></small>''''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{om color text}}"|'''<small><u>{{om|Other M}}</u></small>''' | |||
| style="text-align:center; color:#{{fu color text}}"|'''<small><u>{{mf|Fusion}}</u></small>''' | |||
|} | |||
|} | |||
|} | |} | ||
|- | |- | ||
Line 68: | Line 97: | ||
|- | |- | ||
| align="center" valign="top" style="padding-left: 5px; padding-right: 5px;" | | | align="center" valign="top" style="padding-left: 5px; padding-right: 5px;" | | ||
{ | {| cellpadding="1" cellspacing="1" align="center" width="99%" | ||
| align="center" width="9%" | [[File:discussion icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Discussion Center]]<br />[[Metroid Wiki:Discussion Center|'''Discussion Center''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:fa icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Featured Article Nomination]]<br />[[Metroid Wiki:Featured Article Nomination|'''Featured Articles''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:fi icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Featured Picture Nomination]]<br />[[Metroid Wiki:Featured Picture Nomination|'''Featured Pictures''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:ir icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Picture Requests]]<br />[[Metroid Wiki:Picture Requests|'''Picture Requests''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:remember icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Remember Me?]]<br />[[Metroid Wiki:Remember Me?|'''Remember Me?''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:help icon.png|70px|link=Help:Contents]]<br />[[Help:Contents|'''Editing Help''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:staff icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Staff and Contact]]<br />[[Metroid Wiki:Staff and Contact|'''Staff and Contact''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:Skype icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Skype]]<br />[[Metroid Wiki:Skype|'''Skype Chat''']] | |||
| align="center" width="9%" valign="top" | [[File:Skype archive icon.png|70px|link=Metroid Wiki:Skype Archives]]<br />[[Metroid Wiki:Skype Archives|'''Skype Archives''']] | |||
| class="plainlinks" align="center" width="9%" valign="top" | [[File:facebook icon.png|70px|link=http://www.facebook.com/pages/Metroid-Wiki/114732588572423]]<br />[http://www.facebook.com/pages/Metroid-Wiki/114732588572423 '''Facebook Page'''] | |||
| class="plainlinks" align="center" width="9%" valign="top" | [[File:niwa icon.png|70px|link=http://niwanetwork.org/]]<br />[http://niwanetwork.org/ '''NIWA Network '''] | |||
|} | |||
|} | |} | ||
|} | |} |
Revision as of 20:08, 26 June 2011
| ||||
| ||||
|